Procházky uměním jsou od svého založení koncipovány jako cyklus koncertů, který propojuje různé druhy umění a přibližuje tak publiku významné, umělecké, historické i kulturní události míst a lokací, ve kterých se odehrává. Multižánrovost, kdy výjimečné lokace inspirují hudební menu a naopak, vyčleňuje Procházky uměním z běžné koncertní nabídky. Spojení na projektu s exkluzivními lokacemi disponuje potenciálem představit připravený program v netradičním prostředí, lákavým nejen pro návštěvníky, ale také pro samotné vystupující české i zahraniční provenience. 

Druhou červenou nití, která se vine festivalovou dramaturgií, je představit publiku violu, jako výrazný, i když tu a tam neprávem opomíjený hudební nástroj, zasazený do mnoha, tu a tam i výrazně odlišných, až experimentálních poloh.

Nastavení soukromí

Soubory cookie používáme, abychom mohli přizpůsobit obsah konkrétním uživatelům a analyzovat návštěvnost našeho webu. Kliknutím na možnost „Povolit vše“ s tím souhlasíte. Předvolby můžete spravovat tlačítkem Nastavení soukromí. Svůj souhlas můžete kdykoli odvolat.