fi

HISTORIE FESTIVALU

První ročník festivalu proběhl v roce 2012 v několika lokalitách Plzeňského kraje, odkud pochází zakladatelka Procházek uměním první dáma české violy, violistka Jitka Hosprová. Díky úspěchu u posluchačů došlo k rozšíření unikátního konceptu od roku 2015 i do hlavního města Prahy. I zde si projekt velmi rychle získal své příznivce a stálé publikum v rámci atraktivních uměleckých lokací. Pražskými partnery festivalu jsou Galerie hlavního města Prahy, Muzeum Kampa, Galerie Miro.

Posláním festivalu je hledání společných cest mezi hudbou, výtvarným uměním a historií. Tato nabídka byla velmi vřele a úspěšně přijata pražským publikem, které začalo vyhledávat tuto formu společenského života obohacenou o propojování kulturních a historických lákadel. Výraznou předností projektu je důraz na kvalitu, originalitu a pestrost jednotlivých a vždy unikátních večerů. To samozřejmě vyžaduje mnohem důkladnější přípravy, ale zároveň je tím zajištěna exkluzivita každého jednotlivého večera. Kvalitu zaručují špičkoví jak čeští, tak i zahraniční hudební interpreti, soubory, herecké osobnosti a v neposlední řadě významné výstavy a atraktivní kulturní lokace.

Významným přínosem projektu je pravidelná podpora a iniciace oprav historických objektů na severním Plzeňsku, kde díky působení festivalu vzniklo reprezentativní zázemí pro kulturní život regionu. Festival za dobu svého působení podpořil dobrovolnými sbírkami opravy vybraných objektů v hodnotě 800 000 Kč.  

Přežije-li kultura, přežije národ!               JUDR. JAN VIKTOR MLÁDEK