de

21.6.2023, 18.00 Plasy /Kostel Nanebevzetí sv. Panny Marie/ ,,Plasy na věčné časy"         Pod záštitou paní Mgr. Evy Kantor Pořádkové, starostky města a ve spolupráci s Centrem Stavitelského dědictví.

Na středu 21. 6. v 10.30 si připravily  v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plasích harfistka Bronislava Klablenová  a  Jitka Hosprová koncert pro děti ze základní školy Plasy. Na krásný a speciální program se tak mohou těšit naši nejmenší posluchači.

REZERVACE -VSTUPENKY

Ing. Alena Výborná

alena.vyborna@prochazkyumenim.cz


Předprodej

Gentlemen Singers (PROCHÁZKY UMĚNÍM, Z.S.) - Plzeňská vstupenka | Vstupenky - online prodej | Divadlo, koncerty klasické hudby, muzikály, balet, opera | Praha, Brno, Ostrava. (plzenskavstupenka.cz)

Srdečně vás zvu na další Procházku uměním tentokrát do nově zrekonstruovaného kostela Nanebevzetí Panny Marie v Plasích ve stylu vrcholného baroka. Nádherná památka nabízí vznešené zázemí nejen pro duchovní praktikování, ale také k povznesení ducha skrze umění. V loňském roce rozezněl prostor jeden z nejlepších světových hráčů na lesní roh Radek Baborák se svým Baborak Ensemble a letošní ročník prostoupí nádhernou lodí kostela zpěv vynikajícího mužského vokálního souboru Gentleman Singers. Program souboru zahrnuje jak hudbu sakrální tak i současnou a i oblíbený styl Gospel. Po letech covidových se opět vracíme k oblíbené formě Procházek uměním a to s našimi průvodci, kteří slovem přinášejí zajímavosti a historická fakta z oblíbených a kulturně důležitých míst regionu severního Plzeňska. Téma ,, Krásné Plasy na věčné časy" pro nás zpracoval významný historik umění PhDr. Jan Štěpánek a zazní v podání oblíbené moderátorky Barbory Procházkové s violou.

Těším se na vás a skvělé umělce v kostele Nanebevzetí Panny Marie 21. 6. června od 18:00  v Plasích Vaše Jitka Hosprová  

Další Procházka uměním:

7.7.2023, 18.00 Březín, Kostel sv. Bartoloměje,, Kokořovci "

Edita Keglerová - cembalo

Hana Fleková - viola da gamba

Miroslav Dvořák – průvodce  

Intrpreti:

Gentleman Singers - mužský vokální soubor

Barbora Procházková - průvodce

Jitka Hosprová - viola


Program:

,,Krásné Plasy na věčné časy"

Morten Lauridsen: Ave Dulcisima Maria

Svatý Václave: tradiční chorál ze 14. stol.

Sergej Rachmaninov: Bogorodice djevo radujsja

Arvo Pärt: Da Pacem Domine

Eriks Ešenvalds: Psalm 130

Ola Gjeilo: Ubi Caritas

Jan Jirásek: Missa Propria, Credo, Agnus Dei

Jan Vičar: Lásko, milá lásko

Antonín Dvořák: Hostina

Bohuslav Martinů: Zbojnické písně I./3. Stavajú

Jan Vičar: Vejr


Na středu 21. 6. si připravily harfistka Bronislava Klablenová s Jitka Hosprová koncert pro děti ze základní školy Plasy. Na krásný a speciální program se tak mohou těšit naši nejmenší posluchači.

Přejeme všem krásný zážitek a těšíme se na vás v 10:30 v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Plasích.