de

CV - MAURIZIO SCIARRETTA

 Maurizio Sciarretta

Narozen v Bologni v roce 1973, vystudoval Konzervatoř "G.B. Martini" ve svém městě pod vedením Maestra Luigi Rovighiho. S mistry  se zdokonalil  - Zenettovič,  Massimo Quarta, Franco Gulli,

Enzo Porta, Cristiano Rossi, Zakhar Bron, Eugène Sarbu, Viktor Tretiakov, PavelVernikov, Thomas Brandis, Salvatore Accardo.

V prosinci 1996 se přestěhoval do Lübecku a následně se v Kolíně zdokonalil jako jediný italskýstudent u Mistra Zackhara Brona ze slavné ruské školy Davida a Igora Oistrachových. Mezi četná angažmá v roce 2002, je třeba připomenout to z 23. února ve švýcarském Gstaadu, kde inauguroval vzácný mezinárodní festival "Les Sommets Musicaux de Gstaad", hrající po boku světově uznávaných interpretů, jako je Annesophie Mutter, Lynn Harrell, Grigory Sokolov, Cecilia Batoli, Vadim Repin a další. Mauricius

Sciarretta byl vítězem národních a mezinárodních cen. Nedávno získal první cenu a speciální cenu "Paolo Borciani" za nejlepší výkon Sonáty pro housle a klavír na prestižní Mezinárodní houslové soutěži "Michelangelo Abbado" v Miláně. Dále mu byla udělena cena Zlatý Neptun za umělecké kvality prokázané jako nejlepší boloňský umělec roku. Rádio Rai Tre, ve vysílání "La Stanza della Musica" věnované jemu velmi důležitému prostoru.

 Maurizio Sciarretta je také učitelem hry na housle slavné Mezinárodní akademie "Incontri con il Maestro" v Imole a v Institutu Muzikál Lettimi z Rimini. Je také asistentem M° Zakhara Brona z v mnoha mistrovských kurzech v Itálii i v zahraničí. Maurizio Sciarretta hraje na nástroj J.B.

Vuillaume postavený v Paříži v roce 1850.

www.mauriziosciarretta.com