27. 6. 2024 Dolní Bělá  10:30 a 18:00h
cs

      NOVINKY

Ve čtvrtek 23.5. proběhlo úspěšně zahájení XII. ročníku festivalu v nádherných prostorách Trojského zámku. Zahajovacímu koncertu předcházelo setkání s novináři s hlavními protagonisty večera a od 19:30 začal slavnostní program ,,Pod šternberskou hvězdou". Libreto PhDr. Jana Štěpánka zaznělo v poutavém podání Barbory Munzarové a provázelo hudbu jak z období hudebního baroka i klasicismu. Vynikající soubor Barocco sempre giovane předvedl své mistrovství v poučené interpretaci a od prvních tónů bylo publikum pohlceno nádherným zvukem souboru v prostorách rozlehlého sálu Trojského zámku. V podání orchestru zazněla česká hudba barokního mistra Františka Ignáce Antonína Tůmy, ale také Jana Václava Stamitze a také brilantně provedené Mozartovo Divertimento F-dur. Společně s hostitelkou Jitkou Hosprovou zahrál vynikající violista Jiří Kabát Telemannův dvojkoncert a krásný zvuk sólo violy jsme mohli vychutnat v Grave Antonína Bendy a koncertu c moll J. Ch. Bacha/ H. Casadesuse. První dáma české violy tak vzdala hold svému nástroji a otevřela bohatý program XII. ročníku festivalu, kde se můžeme těšit na celou řadu převážně českých skladeb pro violu v rozmanité dramaturgii až do prosince. Večer provázely modely české módní návrhářky Tatiany Kováříkové, která předvedla své elegantní modely jak na Jitce Hosprové tak i na Barboře Munzarové. Slavnostní večer uzavřela ochutnávka barokní kuchyně a skvělého vína. Děkujeme umělcům za skvělé výkony a všem partnerům za podporu.

Přední česká violistka Jitka Hosprová zahajuje XII. ročník festivalu Procházky uměním

OPERA +

Před 11 lety soutěžila ve StarDance, za rok oslaví 50 a je čerstvou maminkou: Violistka Jitka Hosprová zastavila čas

OPERA +

MAGAZÍN ELITA - společenský magazín

Milí příznivci Procházek uměním, vážení partneři, kolegové. Děkujeme za váš zájem o abonentní karty a jako další možnost jak dále společně si užívat festival, vám nabízíme členství v  KLUBU PŘÁTEL Procházek Uměním. Prví informace níže. 

Informace pro účastníky Masterclass 2024

Rezervace přímo na e-mail: reservation@chateaucihelny.cz

telefonicky na +420 739 281 296
Jsem účastník Masterclass

Prošla jsem si tvrdými životními zkouškami, říká violistka Jitka Hosprová

27. dubna 2024

Itálii díky třetímu manželovi považuje za svůj druhý domov. Violistka Jitka Hosprová v rozhovoru pro iDNES.cz prozradila, co má na této zemi ráda a promluvila i o svém dvouletém synovi Marcellovi, kterého porodila ve 46 letech. Nevynechala ani práci, díky které je pořád v jednom kole.


Milí přátelé, přeji vám krásné jarní dny a těším se na brzské setkání s vámi na blížících se koncertech, na které se momentálně připravuji - více na Procházky uměním, z.s. Tento týden je na novinových stáncích výroční 20. čislo časopisu Blesk Pro ženy, ve kterém je můj velmi osobní rozhovor s redaktorkou Lucija Veselá. Témata rozhovoru nebyla jednoduchá a Lucii velmi děkuji, že je vynesla. Mohu o nich hovořit jen díky svému životnímu štěstí, které by bez odvahy nemělo šanci na úspěch. Konečně se také s vámi mohu podělit o nové fotografie od skvělé Lenka Hatasova Photography ,Martin Gruntorád . Vaše Jitka®
®

eVSTUPENKA  -  tento rok 2024 pro vás zřizujeme platební bránu k pohodlnému  objednání vstupenek, rezervací a zakoupení abonentních karet. 


 V PŘÍPRAVĚ MISTROVSKÉ KURZY KARLOVY VARY 2024 


®
®